SX4 S-CROSS

SX4 S-CROSS ile Hayal Gücünüzün Peşinden Gidin

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi’ni heyecan verici performansla birleştiren Suzuki mühendisliği, size gücü ve gelişmiş yakıt ekonomisini SX4 S-Cross ile sunuyor.

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için ISG’nin verdiği destek miktarını artırır. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave eder. Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştirir.

Tork destek kontrolü

Tork destek kontrolü, ilk kalkış esnasında motorun tepki gecikmelerini telafi etmek üzere, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave destek torku motor torkuna anında ekleyerek daha kolay hızlanmayı sağlar.


Tork ivme takviyesi

Tork ivme takviyesi, hızlanma esnasında turbo şarj devreye girinceye kadar, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave ivme destek torkunu motor torkuna ekler ve hızlanmayı daha akıcı hale getirir.


1.4 BOOSTERJET Motor

1.4 BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor SX4 S-CROSS’un tork yüklü sürüş karakterini zenginleştirir. Ara soğutuculu turbo şarj basınçlı havayı silindirlere sıkıştırarak motorun 2.000 dev/dk gibi düşük bir devirde bile torku en üst seviyeye çıkarmasını mümkün kılar. Direkt enjeksiyon sistemi, püskürtülen yakıtın miktarını, zamanlama ve basınç kontrolünü iyileştirerek yakıt verimliliğini artırır. Buna ek olarak yakıt verimliliği; elektrikli değişken emme supap zamanlaması (VVT), soğutulmuş egzoz gazı devridaimi (EGR) ve daha yüksek sıkıştırma oranıyla da elde edilir.

GÜNLÜK HAYATI KOLAYLAŞTIRAN KONFOR

SX4 S-CROSS’un kabinindeyken konforlu koltuklar, akıcı yüzeyler, tüm kontrol anahtarlarının ve düğmelerinin kaliteli malzemesiyle dinamik hareket hissini yaşayacaksınız. Dünyayı olduğu gibi keşfetme tutkusuyla SX4 S-CROSS sizin bir parçanız olacak.

9” Multimedya Cihazı

Multimedya sisteminde, kullanımı bir cep telefonu kadar kolay olan dokunmatik panelli ekran bulunmaktadır. Radyo, geri görüş kamerası ve Bluetoth özelliklerine sahip olan bu cihazda, Carplay ve Android Auto fonksiyonlarıyla, cep telefonunuzu ekrana yansıtarak, fonksiyonları (navigasyon, müzik uygulamaları, sesli destekler vs.) cihazınızda da kullanabilirsiniz.

Anahtarsız çalıştırma sistemi

Kapıların kilidini açmak ve kilitlemek veya tek bir düğmeye dokunarak motoru çalıştırmak ve durdurmak için SX4 S-CROSS’un erişim ve çalıştırma ünitesini yanınızda taşımanız yeterlidir.

Çift bölgeli otomatik klima

Sürücü ve ön yolcunun sıcaklık ayarını ayrı ayrı belirleme olanağıyla kişiye özel konfor sunar.

Geniş Bagaj Alanı

Büyük planlarınızı gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan tüm alanı sağlar. Bagaj bölümünün 430 litrelik hacmi, uçak yolculuğunda 5 kişilik bagaj hakkına karşılık gelir.

İster bir spor etkinliği, ister bir aile buluşması, ister bir doğa tatili olsun, SX4 S-CROSS’un geniş kullanım alanı tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli hacmi sunar.

TÜM YOL KOŞULLARINDA ŞİMDİ DAHA VERİMLİ, DAHA GÜVENLİ

Güvenilir yol arkadaşınız SX4 S-Cross sayesinde dilediğiniz kadar uzun mesafeli rotalar seçebilirsiniz. Onunla her zaman güvende olduğunuzu hissedeceksiniz.

Sakarya Suzuki SX4 S-CROSS Yetkili Satıcı 

WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz
Bilgi almak için uygun bir görevli seçiniz.